جمعه, ۲۴ آذر , ۱۳۹۶

تحصیلات تکمیلی


takmili2

دانشگاه آزاد اسلامی واحد آیت ا… آملی در راستای ارتقای سطح آموزشی و با هدف تربیت نیروهای متخصص از نیمسال اول سال تحصیلی ۸۹-۱۳۸۸ ، در رشته های علوم وصنایع غذایی تکنولوژی مواد، مهندسی مواد و طراحی صنایع غذایی و نیز در رشته شیمی آلی به پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد اقدام نموده است. در سال تحصیلی ۹۱-۱۳۹۰ در پی ارتقای واحد آیت ا… آملی ۲۰ رشته ی دیگر به مجموعه رشته های کارشناسی ارشد این واحد اضافه گردید و در حال حاضر و در قسمت تحصیلات تکمیلی با ۳۷ رشته و ۳۵۰۰ دانشجوی ارشد و ۱۴ رشته و ۲۱۰ دانشجوی دکتری به کار خود ادامه می دهد و با توجه به فراهم بودن بستر رشد و توسعه (چه از لحاظ کیفیت آموزشی و چه از لحاظ فضای آموزشی مورد نیاز) در پی افزایش تعداد رشته ها در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری می باشد.

با توجه به شرایط فوق و در راستای ارائه خدماتی شایسته به اساتید و دانشجویان گرامی در مقطع کارشناسی ارشد ، دفتر تحصیلات تکمیلی نیز از بهمن سال ۱۳۸۹ به صورت دفتری مجزا و در حوزه معاونت پژوهش و فناوری شروع به کار نموده است و در حال حاضر با مسئولیت خانم محبوبه السادات موسوی به کار خود ادامه می دهد.

دانشجویان گرامی مقطع کارشناسی ارشد می توانند ضمن مراجعه به دفتر تحصیلات تکمیلی واقع در طبقه دوم دانشکده علوم پایه از مشاوره های کارشناس مربوطه استفاده نمایند و یا با مراجعه به بخش تحصیلات تکمیلی در قسمت معاونت پژوهش و فناوری وب سایت دانشگاه نیز از اطلاعیه های مرتبط با دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد مطلع گردند.در حال حاضر،رسیدگی به امور مربوط به پایان نامه دانشجویان گرامی از جمله وظایف عمده این دفتر می باشد. دفتر تحصیلات تکمیلی امیدوار است با برقراری ارتباطی مناسب با اساتید و دانشجویان گرامی و در سایه همکاریهای همه جانبه موجبات اعتلای تحصیلات تکمیلی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد آیت ا… آملی را فراهم آورد.

مراحل تصویب پروپوزال پژوهشی دانشجویان کارشناسی ارشد واحد آیت اله آملی :

۱-  رایزنی مقدماتی با مدیر گروه آموزشی در خصوص موضوع، استاد راهنما و استاد مشاور.

۲-  استعلام از دفتر امور پژوهشی در خصوص ظرفیت راهنمایی و مشاوره استادان راهنما و مشاور.

۳-  انتخاب موضوع و تکمیل فرم پیشنهاد عنوان پایان نامه (فرم شماره ۰) توسط دانشجو و تایید آن توسط مدیر گروه و ریاست دانشکده.

۴- استعلام از ایران داک و کتابخانه مرکزی واحد در خصوص تکراری نبودن موضوع پژوهش.

۵-    نظر مدیر گروه در مورد استعلام ایران داک و کتابخانه مرکزی( در صورت وجود موضوعات مشابه).

۶-    نگارش پروپوزال نهایی(فرم شماره ۱) و اخذ امضاء استادان راهنما، مشاور، شورای گروه و مدیر گروه مربوطه.

۸-    تحویل پروپوزال و یک نسخه از آن بر روی سی دی به همراه استعلام کتابخانه و حکم حقوقی استادان راهنما و مشاور به دفتر پژوهشی دانشکده حداکثر ۱۰ روز پس از تصویب در شورای پژوهشی گروه.

۹-    بررسی پروپوزال در شورای پژوهشی واحد .

۱۰-ارسال پروپوزال به شورای پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم تحقیقات تهران.

۱۱- صدور ابلاغیه استادان راهنما و مشاور در صورت تایید پروپوزال توسط شورای پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم تحقیقات تهران توسط دفتر تحصیلات تکمیلی واحد.

۱۲-مراجعه دانشجو به دفتر پژوهشی دانشکده جهت دریافت ابلاغیه اساتید محترم(حداقل یک ماه پس از ارسال به معاونت تهران).

نکات مهم

۱-دانشجویان کارشناسی ارشد می توانند پس از پایان ترم اول تا قبل از شروع ترم سوم موضوع پایان نامه را انتخاب نمایند.

۲-فاصله زمانی تصویب پروپوزال در گروه تا تحویل به دفتر پژوهش می بایست کمتر از ۱۰ روز باشد.

۳- ارائه گزارش پیشرفت کار( فرم شماره ۵) هر ۳ ماه یکبار به دفتر پژوهش دانشکده تحویل شود.