جمعه, ۲۴ آذر , ۱۳۹۶

باشگاه پژوهشگران جوان


baghbanian

شماره تماس: ۴۳۲۱۷۰۷۷


باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان(واحد آیت ا…آملی)

اساسی ترین هدف مراکز علمی، پرورش استعدادها و پیشبرد دانش از طریق پژوهش های علمی و به تبع آن، ترویج و توسعه علوم می باشد زیرا که ثمره پژوهش است که امر آموزش را ممکن می سازد . پژوهش از پایه های اساسی توسعه و زیر بنای تصمیم گیری های کلان و بنیادی می باشد.پژوهش در دانشگاه آزاد اسلامی از توجه خاص برخوردار است و باشگاه پژوهشگران جوان ونخبگان یکی از بسترهای ترویج و توسعه پژوهش در این نهاد می باشد که رسالت تربیت و پرورش نخبگان و پژوهندگان خاص را به عهده گرفته است.

باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان به عنوان مرکزی علمی در سال۱۳۷۷ در ایران تاسیس گردید و اکنون با پشت سر گذاشتن بیش از یک دهه، موفق به جذب، پذیرش و حمایت بیش از ۵۳ هزار تَن از جوانان پژوهشگر گردیده است و فعالیت های چشمگیری در زمینه پژوهش و نخبه پروری به انجام رسانده است. همچنین با توسعه شعبه های خود در واحدهای دانشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی در اکثر شهر های کشور، می رود تا وظیفه اثرگذار خویش در عرصه تولید علم در میهن اسلامی را ایفا نماید.

باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان در آمل نیز در دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات آیت ا…آملی مستقر می باشد و در حال حاضر با مسئولیت مهندس میثم محمدی و با همکاری ۷۰ عضو پژوهشگر(با ارائه ۲۰ طرح پژوهشی و صدها مقاله ISI و ۲۹ اختراع ثبت شده)  به حیات خویش در راستای رسالت دانش پژوهی و دانش محوری ادامه می­دهد. لذا به نیابت از عوامل و دست اندرکاران باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان از کلیه کسانی که در سطح شهرستان آمل و مناطق اطراف، شرایط عضویت در باشگاه را دارا باشند برای عضویت دعوت بعمل می آید.شایان ذکر است ، جهت عضو شدن در باشگاه هیچ گونه الزامی وجود ندارد که دواطلب عضویت، فقط دانشجو یا فارغ التحصیل دانشگاه آزاد اسلامی  باشد،بلکه دانشجویان و دانش آموختگان کلیه مراکز , موسسات و دانشگاههای آموزش عالی و حتی دانش آموزان ویا مخترعین و مبتکرینی که حائز شرایط خاص می باشند (در جدول ۴ آیین نامه عضویت درج شده است)، می توانند به عضویت باشگاه درآیند.

 

اهداف و برنامه های باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان

بطور کلی یکی از اهداف اصلی باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان در تمامی شعب سراسر کشور این است که روحیه پژوهش محوری را در بین اقشار علمی و دانشگاهی متبلور نماید و با جذب استعدادها و نیروهای خبره علمی،پژوهشی و مبتکرین خلاق هر چه بیشتر در مسیر تولید علم و دانش کاربردی قدم بردارد و به صورتی شایسته همکاری شرکتهای دانش بنیان را با نیروهای مستعد جهت تولید دانشهای کاربردی فراهم نماید زیرا همانطور که مقام معظم رهبری نیز در بیانات خویش اشاره فرموده اند یکی از عواملی که پایه های استقلال کشور را در زمینه های مختلف علمی،پژوهشی و اقتصادی تحکم می بخشد،بنا نهادن مجموعه های دانش بنیان با تولیدات علمی و کاربردی می باشد.

باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی که بیش از ۱۴ سال تجربه جذب و هدایت نخبگان و استعدادهای درخشان این مرز و بوم را در کارنامه خویش دارد، با دارا بودن بیش از ۵۳ هزار عضو عادی و ۱۵۰۰۰ عضو فعال و بیش از ۷۴۰ عضو استعداد درخشان)، ۳۴ مقام در مسابقات جهانی روبوکاپ، ۶۳ مقام در مسابقات بین المللی آزاد ایران، ۷۹۵ مقاله علمی پژوهشی و ۴۳۹۰ مقاله ISI و ISC ، ۷۱۰ جلد کتاب علمی، ۲۶۱۰ اختراع ثبت شده ملی و بین المللی، ۱۵۰۰ طرح پژوهشی دانشگاهی و برون دانشگاهی و با برگزاری ۷۸ جشنواره و همایش علمی پژوهشی ملی و بین المللی، امکانات آموزشی و پژوهشی پیشرفته در خاور میانه، اجرای بیش از ۹۰۰ کارگاه آموزشی علمی تخصصی در سال، ۴۰۰ سمینار علمی  تخصصی در سال، ۱۵۰ مسابقه علمی پژوهشی در سال، برگزاری بیش از ۹۰ نمایشگاه علمی تخصصی در سال به امر جذب و هدایت نخبگان در کل کشور مشغول است.

 

گزیده ای از تسهیلات موجود در باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان واحد آیت ا…آملی

پرداخت تسهیلات جهت شرکت در همایش‌های معتبر داخلی و خارجی و ارائه مقاله ،پرداخت تشویقی جهت ارائه مقالات در مجلات معتبر، برگزاری کارگاههای آموزشی و تخصصی،تشکیل و هدایت کارگروههای تخصصی، برگزاری همایش‌ها ،معرفی اعضا جهت دریافت وام دانشجوئی، تخفیف شهریه، کمک هزینه تشرف به مکه معظمه و دیگر عتبات،چاپ کتاب توسط واحد دانشگاهی، خرید کتب چاپ شده توسط اعضای باشگاه ، تسهیلات هدیه خرید کتاب ، تسهیلات اختراعات،آموزشی و فرهنگی و…برخی از تسهیلات موجود می باشد.

 

شرایط عضویت در باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان واحد آیت ا…آملی

محققیق و علاقه مندان محترم برای عضویت می توانید به نشانی www.bpj.ir قسمت عضویت مراجعه نمایند و پس از مطالعه آیین نامه عضویت ادغام به ثبت نام نمایند لازم به ذکر است شرایط سنی برای عضویت از سن ۱۵ تا ۴۰ سال می باشد. امکان عضویت یا به صورت عادی و یا به عنوان چهره های استعداد درخشان و نخبه فراهم می باشد.در صورت تایید عضویت عادی اعتبار آن تا دو سال می باشد(لازم است در زمان ثبت نام، نام واحدی را که در آن ثبت نام می نمایید را واحد آیت ا…آملی اعلام نمایید).

در شرایط عادی برای عضویت،داوطلب گرامی باید به حد نصاب ۲۰ امتیاز برسد که این امتیاز بر حسب معدل،فعالیتهای پژوهشی داوطلب مانند ارائه مقاله و تالیف کتاب (در صورت وجود) محاسبه می گردد.ضریب تاثیر هر یک از پارامترهای سه گانه مذکور در جدول ۱و۲و۳ آیین نامه عضویت قرار گرفته است.همچنین همانطور که در قبل هم اشاره شد امکان عضویت با دستیابی به شرایط خاص(به عنوان مثال برای منتخبین جشنواره های معتبرو …) نیز وجود دارد.

 

مزایای عضویت در باشگاه پژوهشگران جوان

تقاضای عضویت داوطلب ها، به لحاظ تطبیق با شرائط آئین نامه عضویت باشگاه، مورد بررسی قرار می گیرد و چنانچه عضویت کسی مورد تأیید قرار گیرد، نسبت به صدور کارت عضویت رسمی برای وی اقدام می شود و با این کارت، امتیازات و تسهیلات زیر اگر دانشجو یا فارغ التحصیل باشد از طرف شعبه باشگاه در واحد دانشگاه آزاد مستقر در شهر متقاضی و اگر دانش آموز باشد از طرف مؤسسه آموزشی سازمان سما، قابل تخصیص است:

۱- ثبت مشخصات فردی در بانک اطلاعات اعضای باشگاه و دریافت کارت عضویت، که مبین پژوهشگر بودن اعضاء است و تأییدی رسمی است از طرف سازمانی شناخته شده و کشوری در خدمت جوانان پژوهشگر ایرانی. این امر، یکی از بزرگترین مزایای عضویت در باشگاه می باشد.

۲- امکان استفاده از تسهیلات و امتیازات ویژه اعضاء بر اساس آئین‌نامه تسهیلات باشگاه، شامل:

  • تشویق مادی و معنوی از افرادی که مقالات ISI یا علمی پژوهشی تهیه و به چاپ رسانند
  • تشویق و حمایت از شرکت در همایش‌های داخلی و کنفرانس‌های بین‌المللی
  • تخصیص سهمیه و کمک هزینه سفرهای زیارتی
  • تخصیص تخفیف شهریه
  • امکان استفاده از اولویت استخدام در دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان عضو هیأت علمی و یا کارمندی
  • بن کتاب
  • مساعدت در تألیف کتاب
  • کمک هزینه پایان نامه تحصیلی

۳- اطلاع رسانی و امکان شرکت در همایش‌ها، هم‌اندیشی‌ها و گردهم‌آیی‌های تخصصی ویژه اعضاء

۴- امکان استفاده از تسهیلات مالی باشگاه برای اجرای طرح‌های پژوهشی تعریف و تصویب شده

۵- امکان شرکت در اردوها و مراسم ویژه فرهنگی باشگاه

۶- امکان حضور در نشست‌های تخصصی و کارآفرینی باشگاه

۷- امکان تحصیل در مقطع بالاتر بدون نیاز به شرکت در آزمون ورودی (ویژه اعضای استعداهای درخشان)

۸- سازماندهی در گروههای اعضاء، برای تعریف و اجرای طرجهای پژوهشی مورد نیاز دستگاههای اجرایی و صنعتی

۹- شرکت در دوره های آموزشی باشگاه، از قبیل کارگاههای آموزش مقاله نویسی، روش تحقیق، جستجوی اینترنت و نظائر آن

۱۰- شرکت در مسابقات باشگاه و رقابت با سایرین

۱۱- بازدید از مراکز علمی و صنعتی و نمایشگاههای تخصصی

و بسیاری موارد دیگر، که حسب مورد قابل تخصیص است.

 


برای برقراری تماس با باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان واحد آیت الله آملی می توانید به دفتر باشگاه واقع در دانشکده علوم پایه دانشگاه آزاد اسلامی واحد آیت الله آملی ،طبقه اول مراجعه نمایید و یا با شماره۴۳۲۱۷۰۷۷- ۰۱۱ تماس حاصل فرمایید.

برای عضویت در باشگاه پژوهشگران جوان وارد وب سایت باشگاه شوید.

وب سایت باشگاه