نوع خبر 
 
 
کارگاه آموزشی آشنایی و پیشگیری بیماری ایدز دردانشکده سما برگزارشد.

مسئول بخش بیماری  HIV مرکز بهداشت و درمان آمل دردانشکده سما تاکید کرد:

با اطلاع رسانی جامع و آموزش های علمی می توان افراد جامعه را  از بیماریHIVآگاه کرد.

کارگاه آموزشی آشنایی و پیشگیری بیماری ایدز دردانشکده سما برگزارشد.

        

به منظور آگاهی بخشی برای پیشگیری ازبیماری ها، در راستای بالابردن سطح بینش و اطلاعات دانشجویان، سلسله برنامه های متنوع و فوق برنامه در قالب سخنرانیها و کارگاههای علمی، تخصصی در حوزه معاونت سما در هر ترم تحصیلی برای دانشجویان برگزار می گردد.

دکتر علیرضا امانی معاون دانشگاه و رئیس مرکز فرهنگی وآموزشی سما واحد آیت ا...آملی در حاشیه این کارگاه، اهمیت و اثرگذاری آن، در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی و روابط عمومی دانشکده سما  چنین مطرح کرد :

در خطوط ترسیم شده دانشگاه وحوزه معاونت سما واحد آیت ا...آملی یکی از اهداف و برنامه های منسجم ومطلوب، تشکیل  دوره های مختلف کارگاهی وسخنرانی های علمی، فرهنگی، اجتماعی و... برای دانشجویان می باشد که گنجاندن اینگونه برنامه ها در اوقات فراغت دانشجویان خصوصا دانشجویان جدیدالورود به منظور بالا بردن و تقویت اطلاعات شخصی و عمومی آنان طراحی واجرا می شود. این دانشکده با پتانسیلهای موجود در کنار درس وتحصیل، به بعدهای دیگر دانش وبینش دانشجویان نیز می اندیشد وبرای پویایی وافزایش میل به دانش افزایی دانشجویان به برپایی برنامه های متنوع علمی و عمومی همت می گمارد. از برنامه های پراستقبال و اثر گذار، برگزاری کارگاه آشنایی و پیشگیری از بیماری ایدز برای جوانان، خصوصا دانشجویان می باشد که در هر دوره با استقبال دانشجویان روبرو بوده است.

در این برنامه که مسئولان اداره بهداشت و درمان، انجمن اچ آی وی آمل و کانون هلال احمر دانشجویی حضور داشتند، دکتر علیرضا نجف پور از مسئولان و کارشناسان اچ آی وی مرکز بهداشت و درمان آمل در جمع مسئولان استادان ودانشجویان دانشکده سما، به تاریخچه این بیماری، عوامل ایجاد، اساس و سیر آن، مراحل عفونت و ویژگیهای انحصاری بیماری ایدز پرداخت و گفت: ایدز امنیت همه جهان را به خطر انداخته است.  وی ضمن اشاره به شایع ترین راه انتقال  ویروس ایدز و مقابله با آن، به نقد آمارهای مختلف و درصد مبتلایان در جهان و در سطح خاورمیانه وکشورمان پرداخت و سپس آخرین وضعیت این بیماری در جهان را تحلیل کرد ومدل تئوری همه گیر ایدز و گروههای پرخطر را نیز تشریح کرد. دکتر نجف پور، گسترش بیماری ایدز را ریشه در جهل(نقص در دانش) و انکار (نگرش)عنوان کرد  و گفت : بایستی با اطلاع رسانی جامع و بالا بردن سطح دانش بهداشتی و پزشکی جامعه و با بهره گیری از امکانات در محیط های آکادمیک و موسسات آموزش عالی با ایجاد دوره ها و کارکاههای مختلف، می توان آموزش های لازم در محور آشنایی و پیشگیری از این بیماری خطرناک را پیش برد. وی در حسن ختام برنامه تقدیر و تشکر ویژه خود را از مسئولان وبانیان این کارگاه در دانشکده سما واحد آیت ا... آملی و استقبال دانشجویان اعلام کرد.

شنبه 6 آذر 1395  12:50

آخرين تاريخ بازديد : جمعه 31 فروردين 1397  4:35:31
تعداد بازديد از اين خبر : 3666
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیکی
نظر