روزی با مشاوران تحصیلی مدارس آمل در دانشگاه

۱۷ تیر ۱۳۹۷ | ۰۰:۰۰ کد : ۸۴ اخبار
تعداد بازدید:۴۷۰
روزی با مشاوران تحصیلی مدارس آمل در دانشگاه

راننده اتوبوس چند بار ساعتش را نگاه می کند، می داند مسافرانش بسیار وقت شناس و منظم هستند 
  ساعت 8:30 صبح  دودستگاه اتوبوس از آموزش و پرورش شهرستان آمل به سمت دانشگاه آزاد اسلامی واحد آیت الله آملی حرکت می کند .
مسوولان دانشگاه آمده اند تا به مهمانان خوش آمد بگویند، نوشته ای در سر درب دانشگاه خود نمایی می کند « برمقدمتان گل می افشانیم که طلایه دار علم و تقوا و تکیه گاه و راهنمای آینده سازان ایران اسلامی هستید. »
مشاوران تحصیلی دبیرستان های آمل برای شرکت در گردهمایی مشاوران و بازدید از امکانات دانشگاه آزاد اسلامی واحد آیت الله آملی و بازدید از هنرستان های جدید فنی و مهندسی و تربیت بدنی وارد دانشگاه می شوند .
امروز یکی از گرم ترین روزهای تابستان است، اما وسعت و زیبایی خیره کننده فضای دانشگاه ، از بدو ورود مهمانان را برای شرکت در همه برنامه هایی که از قبل مشخص شده است مشتاق تر می کند .
بازدید از هنرستان ها، مجتمع فناوری اطلاعات ، کتابخانه و تالار همایش ها به اتمام می رسد، نوبت به دانشکده تربیت بدنی و برنامه های ورزشی می رسد، بعد از توضیحات رییس تربیت بدنی دانشگاه مسابقه جذاب طناب کشی شروع می شود، مشاوران به دو دسته تقسیم می شوند و عده ای هم تماشا چی می مانند ، لذت تماشاچی ها کمتر نیست .
برنامه بعدی مسابقه دارت است که کلی طرفدار از بین خواهران فرهنگی دارد، امکانات ورزشی برای مشاوران تحصیلی جذابیت خودش را دارد .
بوم گردی و آشنایی با فرهنگ غنی مازندران در کنار دانشگاه برنامه ای است که معمولا مورد استقبال قرار می گیرد مشاوران تحصیلی هم از این امر مستنثا نیستند، اجرای برنامه های متنوع فرهنگی در کنار چای و نان سنتی و آش محلی یک روز پرخاطره را برای مهمانان رقم می زند .
اماکن و امکانات دانشگاه در دانشکده های مختلف زیاد است و برای بازدید از همه آنها یک روز فرصت کافی نیست ، بنابر این دانشکده داروسازی  از بین سایر دانشکده ها میزبان گردهمایی و نشست هم اندیشی می شود .
بزرگترین دانشگاه آمل
روزبه نصیری آملی رییس اداره روابط عمومی در ابتدای گردهمایی مشاوران  گفت : دانشگاه آزاد اسلامی واحد آیت الله آملی مرکز علمی ، تحقیقاتی و دانشگاهی  است که بسیاری از امکانات آموزشی و رفاهی  آن برای دانش آموزان و داوطلبان ورود به دانشگاه
بازگو نشده است .
وی با بیان اینکه در حال حاضر بزرگترین دانشگاه شهرستان آمل از بین تمامی دانشگاه های دولتی و غیر دولتی از نظر امکانات و فضای کالبدی و استادان و رشته های تحصیلات تکمیلی در مقاطع  ارشد و دکتری واحد آیت الله آملی است تصریح کرد : این دانشگاه به هیچ فرد خاصی تعلق ندارد و سرمایه شهرستان آمل و استان مازندران است که باید بهتر برای سطح کشور معرفی شود .
نصیری با بیان اینکه  برخی از امکانات در واحد آیت الله آملی در سطح کشور و منطقه بی نظیر است تصریح کرد : خیلی از خانواده ها و دانش آموزان آملی از کیفیت  امکانات و سهولت دسترسی به این امکانات و کم هزینه بودن آن نسبت به سایر مراکز دانشگاهی ؛ حتی دانشگاه های دولتی در شهرهای دور آگاه نیستند .
وی گردهمایی مشاوران را فرصت مناسبی برای هم اندیشی بین دانشگاه و طلایه داران هدایت تحصیلی دانست .

افتتاح بزرگترین هنرستان تربیت بدنی و هنرستان فنی منطقه در دانشگاه آزاد

حسن شاهنوری معاون سما دانشگاه آیت الله آملی با بیان اینکه با تلاش دکتر لاریجانی  این دانشگاه به عنوان یک مرکز بین الملل و به طور مجزا پردیس علوم و تحقیقات نیز اعلام شده است  اظهار کرد :همان طور که مستحضرید تحول راهبردی که در سند چشم انداز سیاست ها ی آموزش عالی و آموزش و پرورش ایجاد شده است؛ رویکرد به طرح مهارت آموزی و هدایت دانش آموزان  به حوزه هایی است که بتوانند در زمینه مهارت و حرفه  حرکتی کنند وهمچنین ایجاد فرصت هایی برای  کار آفرینی و اشتغال است .
وی با اشاره به اینکه بعد از پایان دوره دبیرستان و هنرستان دانش آموز باید بتوانند به عنوان نیروی کار موثر، کار آمد و تکنسین نقش آفرین باشد تشریح کرد : بر همین اساس طبق تفاهم نامه ای که بین آموزش و پروش و دانشگاه آزاداسلامی واحد آیت الله آملی  امضا شد مقرر شد که از ظرفیت های دانشگاه چه در بخش علمی و تجهیزات کارگاهی  و انسانی و ... برای  مهارت آموزی استاندارد دانش آموزان در سطح عالی حرکت کنیم .

شاهنوری ادامه داد » از این رو دانشگاه آزاد واحد آیت ا...آملی به عنوان اولین دانشگاه و آموزش و پرورش شهرستان آمل نیز به عنوان اولین اداره آموزش پرورش  کشور این فرصت را ایجاد کردند که این اقدام خود گامی در جهت ادامه و یکپارچه سازی در امر آموزش نیروی انسانی تحصیل کرده در سطوح عالی می باشد.
  امکانات و تجهیزات واحد آیت الله آملی در کشور زبان زد است
دکتر محمد وحدت قائم مقام رییس و معاون دانشجویی فرهنگی واحد آیت الله آملی با بیان خوش آمد به مشاوران تحصیلی و مسوولان آموزش و پرورش تصریح کرد : در حقیقت هدف ما این است که این حرکت نویی که به همت دکتر مرزبند رییس اداره آموزش و پرورش شکل گرفته است و حداقل در استان مازندران  یک حرکت جدیدی است فراگیر شود .
وی با بیان اینکه ایجاد هنرستان در داخل دانشگاه  برای دانش آموزان و خانواده هایشان جذابیت خاصی دارد تصریح کرد : امکانات کم نظیر این مجموعه می تواند هنرستان تربیت بدنی و هنرستان فنی سما را به بزرگترین هنرستان در سطح کشور و منطقه تبدیل کند .
وحدت با ارائه پاورپوینت امکانات و دستارود های دانشگاه آزاد اسلامی واحد آیت الله آملی برای مشاوران تحصیلی تصریح کرد :
درخواست ما از  شما به عنوان مشاوران تحصیلی و طلایه داران هدایت دانش آموزان  که در تمام سطوح آموزش و پرورش فعال هستید این است که  در جریان فعالیت ها گسترده  دانشگاه قرار بگیرید تا در موقع مواجه سوالات دانش آموزان با اطلاعات کامل پاسخگوی آنها باشید .
وی با بیان اینکه سرنوشت دانش آموزان در دستان مشاوران تحصیلی و این حساسیت کار شما را بیشتر می کند اظهار کرد: همه از شما این توقع را دارند که با کسب اطلاعات دقیق و کامل  دانش آموزان شهرمان  را به درستی هدایت و راهنمایی کنید .
 معاون دانشجویی فرهنگی واحد آیت الله آملی  با بیان اینکه حضور دکتر فاضل لاریجانی به عنوان رییس این دانشگاه موجب پیشرفت متوازن  در همه ابعاد شده است و اخیرا با تلاش ایشان مجوز پردیس بین الملل و واحد علوم تحقیقات در سازمان مرکزی دانشگاه آزاد به تصویب رسید تصریح کرد : در حال حاضر طبق بررسی ها و بازدید هایی که انجام گرفته است  امکانات و تجهیزات واحد آیت الله آملی در کشور زبان زد و منحصر به فرد است که امیدواریم ما معرفی مجدد آنها بتوانیم دانشگاه را به نحو شایسته برای مخاطبان و طالبان علم و دانش معرفی کنیم.
مشاوران باید  امید را در دل ها زنده کنند
دکتر عباس مرزبند رییس اداره آموزش و پرورش شهرستان آمل با اشاره به ویژگی های یک مشاور موفق  تصریح کرد : یکی از ویژگی های مشاور راز داری است و یکی دیگراز مهمترین ویژگی های شما مشاوران عزیزهم این است که کار آمد و روز آمد باشید.
این مسوول با اشاره به شرایط امروز جامعه ما و توجه به نیاز آینده سازان ایران اسلامی تصریح کرد : مشاوران باید  امید را در دل ها زنده کنند و بذر امید را در جامعه و در دل فرزندان ما بکارند.
وی با تاکید بر اینکه ما فرهنگیان باید بتوانیم هدایت را درست انجام دهیم تشریح کرد : با همه تنگناها و مشکلات هم که شده ما معلم هستیم و معلم  امید ها و امیدواری را در دل زنده می کند و امید داریم .

رییس آموزش و پرورش آمل با بیان اینکه  اگر هر کاری و لزوما کار هدایت و راهنمایی به اهل سپرده شود به ثمرمی نشیند تصریح کرد : کاری که  با مشورت عاقلان باشد شک نکنید که انجام خوبی خواهد داشت و لذا شما مشاوران با اخلاص و دید مناسب و تشخیص درست برای دانش آموز راهی را ایجاد میکنید که همان راه عاقبت بخیری او را رقم می زند.
وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد امکانات و فضای خوبی را در شهر ما فراهم کرده است تصریح کرد : من همیشه می کویم چرا دانش آموز ما برای ادامه تحصیل در دانشگاه باید به استان های دیگر برود در صورتی که ما میتوانیم با هدایت درست به اقتصاد خانواده کمک کنیم.
وی با بیان اینکه  ما استقبال می کنیم  دانشگاه آزاد امکانات، فضا و محیط خود را به ما بشناساند و در اختیار ما قرار دهد و ما هم نهایت همکاری را خواهیم داشت اظهار کرد : دانشگاهی که  برای مردم و بچه های شهر ماست؛  یقین دارم که همه عزیزان شهر ما کمک می کنند هرکسی که به حوزه تعلیم و تربیت پا می گذارد و به فرزندان ما کمک می کند دستانشان را می فشاریم.


( ۱ )

نظر شما :