رییس واحد آیت الله آملی؛

دانشگاه آزاد اسلامی طلایه دار حمایت از کالای ایرانی شود/ آغاز ۵ پروژه در واحد آیت الله آملی

۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ | ۰۰:۰۰ کد : ۷۱ اخبار
تعداد بازدید:۲۲۵
رییس واحد آیت الله آملی در جمع اعضای هیات رییسه این واحد دانشگاهی گفت : دانشگاه آزاد اسلامی طلایه دار تحقق عملی "حمایت از کالای ایرانی" شود .
دانشگاه آزاد اسلامی طلایه دار حمایت از کالای ایرانی شود/ آغاز ۵ پروژه در واحد آیت الله آملی
دکتر فاضل لاریجانی با تبریک عید مبعث و اعیاد شعبانیه با اشاره به آیات تلاوت شده در ابتدای جلسه هیات رئیسه واحد آیت الله آملی تصریح کرد: خداوند متعال دراین آیات قرآن کریم (آل عمران – آیه 164) اهداف بعثت پیامبر اعظم اسلام را متذکر می شوند و از این بابت (بعثت) بر مومنین منت می گذارند که موجب هدایت آنان شده است. برای هدایت و برانگیختگی مستمر ابناء بشر، مستلزم آن است که در اهداف رسالت پیامبران و بالاخص بعثت رسول اکرم (ص) غور و تعمق بیشتری شود.
وی با اشاره به اینکه امیدواریم در سال جاری، کشور ما از این پیچ تاریخی و چالشهایی که روبرو شده است سر بلند بگذرد، اظهار کرد: دستاوردهای ارزشمندی که تاکنون محصول مجاهدت ها و ایثارگری های فراوانی بوده است نباید به سادگی و آسانی نادیده گرفته شود.
به گفته لاریجانی در شرایط کنونی کشور، باید هر فرد و سازمان در حد توان خود در جهت توسعه کشور همت کند و نقش مثبتی ایفا کند.
این استاد دانشگاه درمورد نامگذاری سال 97 به نام حمایت از کالای ایرانی اظهار کرد: آنچه که مقام معظم رهبری فرمودند به نظر بسیاری از متخصصان شعار بسیار با اهمیت و ولایی است و یکی از بهترین شعارهایی بوده است که تاکنون مطرح شده و در آن نکات بسیار مهمی مستتر است.
وی با اشاره به اینکه تاکید بر حمایت از کالای ایرانی است بیان کرد: اگر فقط بحث تولید مطرح شود در کنارش بحث رونق تولید نیز مطرح است و خودش مسائل و الزاماتی دارد اما کالای ایرانی یک نگاه به بازار هم دارد و اینکه چگونه این بازار ایجاد شود.
لاریجانی با اشاره به دیدارهای نوروزی خود با مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی توضیح داد: به مسئولان محترم دانشگاه پیشنهاد دادیم، تحقق شعارحمایت از کالای ایرانی سازوکارنیازدارد ودانشگاه می تواند با ارائه سازکاروتحقق عملی شعار سال، طلایه دار این حرکت شود؛ و هرواحد دانشگاه آزاد می تواند به نوبه خود یک قدم برای تحقق شعار حمایت از کالای ایرانی بردارد.
به گفته لاریجانی در یک ماه آینده 5 پروژه برای در آمد زایی غیر شهریه ای در واحد آیت الله آملی آغاز خواهد شد .
رییس واحد آیت الله آملی با اشاره به بخش تعیین کننده نو آوری در تجاری سازی تحقیقات تصریح کرد : خلاصه ترین تعریف از مفهوم نو آوری، "خلق ارزشهای جدید" است ؛ این می تواند مربوط به اصلاح روش ، تولید یا خلق یک کالای جدید باشد.
به گفته لاریجانی، مفهوم نوآوری (Innovation) که از اواسط قرن شانزدهم در ادبیات توسعه ای مطرح شده است از جایی آغاز می شود که خلاقیت (Creativity) و کسب و کار (Business) با هم تلاقی و ممزوج می شوند و می تواند در همه شئونات جامعه تاثیر گذار و موجب خلق ارزشهای جدید شود.
آنچه که حائز اهمیت است تسری و نهادینه شدن این دیدگاه و باور در سطح فرد، سازمان و جامعه است.
از این رو همیشه در امر توسعه، رکن فرهنگی بعنوان یک از ارکان مهم و تعیین کننده مطرح هستند.
رییس واحد آیت الله آملی با اشاره به همبستگی مسئولان و مدیران واحد آیت الله آملی برای اجرای امورات و شرح وظایف تصریح کرد: این یک سرمایه است که مخصوصاً در بحرانها و چالشها در هر سازمانی می تواند به کمک آن مجموعه بیاید تا از مشکلات عبور کند.

 
 

نظر شما :