نشست مجمع نمایندگان مازندران در مجلس شورای اسلامی به میزبانی واحد آیت ا... آملی

۱۷ دی ۱۳۹۹ | ۲۳:۴۰ کد : ۶۲۹ اخبار
تعداد بازدید:۱۰۶
نشست مجمع نمایندگان استان مازندران در مجلس شورای اسلامی به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد آیت ا... آملی برگزار شد


حامد برجسته با ارائه گزارشی از عملکرد دانشگاه آزاد اسلامی واحد آیت ا... آملی در جمع نمایندگان استان مازندران در مجلس شورای اسلامی گفت: این واحد دانشگاهی یک ظرفیت بین المللی در سطح منطقه است که انتظار داریم با حمایت نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی در استان مازندران بتواند به اهداف تعیین شده خود دست یابد.
وی با یاد آوری اهداف دانشگاه آزاد اسلامی برای جذب دانشجویان خارجی از کشورهای همسایه مطرح کرد: این واحد دانشگاهی دارای ظرفیت های هست که میتواند از کشورهای منطقه و فرا منطقه ای دانشجو جذب نماید، با توجه به مصوبه وزارت علوم و تحقیقات و فناوری مجوز جذب دانشجویان خارجی غیر ایرانی در این واحد دانشگاهی اخذ شد، در همین راستا در بهمن ماه چند نفر از دانشجویان کشور ترکیه در این دانشگاه مشغول به تحصیل خواهند شد.
وی با بیان اینکه 9 شرکت دانش بنیان در این دانشگاه مشغول به فعالیت می باشد اظهار کرد: 22 اختراع توسط محققان و پژوهشگران این واحد دانشگاهی ثبت اختراع شده است که نیازمند حمایت برای تجاری سازی است. 
وی با تاکید بر ضرورت راه اندازی سرای نوآوری مطرح کرد: دانشگاه آزاد اسلامی واحد آیت ا... آملی آمادگی با افتتاح مرکز نوآوری زمینه پرورش خلاقیت‌ها برای تبدیل شدن به ثروت را فراهم کند.
برجسته در ابتدای سخنانش با تشکر از اقدامات انجام شده نمایندگان مردم مازندران در مجلس شورای اسلامی برای حل مشکلات مردم اظهار کرد: امیدواریم اقدامات نمایندگان انقلابی مجلس شورای اسلامی در این دوره موجب رونق و جهش تولید و بهبود وضع معیشت مردم گردد. 
در این نشست نمایندگان مازندران به بررسی موضوعاتی چون صنعت، کشاورزی و ترافیک در مازندران پرداختند. 
دکتر غلامعلی بهزادی عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد آیت ا... آملی با ارائه گزارشی از وضعیت راههای مازندران پیشنهاداتی را برای اصلاح این مسیرها ارائه داد.
در این نشست نماینده ولی فقیه در استان مازندران و امام جمعه شهرستان آمل و جمعی از مسئولان محلی نیز حضور داشتند.


( ۲ )

نظر شما :