نقش مهم مراکز نوآوری، رشد و دانش‌بنیان در پیشبرد اهداف کارآفرینی

۲۸ آبان ۱۳۹۹ | ۱۵:۰۷ کد : ۵۵۴ اخبار
تعداد بازدید:۳۷۶
 حامد برجسته در نشست مسئولان ستاد شاهد و ایثارگر واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی مازندران به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد آیت‌الله آملی اظهار کرد: هفته کارآفرینی بهترین رویداد برای ترویج فرهنگ کارآفرینی در دنیاست که هدف آن ارج‌نهادن به نوآوری و کارآفرینی است.

وی عنوان کرد: مراکزی مانند دانشگاه‌ها، مراکز نوآوری، مراکز رشد و مراکز دانش‌بنیان نقش بسزایی در پیشبرد اهداف کارآفرینی را عهده‌دار هستند.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد آیت‌الله آملی افزود: پژوهشی که به‌صورت تئوری انجام شده، فقط در کتابخانه خاک خورده و هیچ کاربردی نداشته باشد و ارتباطی با جامعه برقرار و مشکلی را حل نکند، چه ارزشی خواهد داشت؟ و به‌طور قاطع نمی‌توان گفت که  پژوهشی انجام شده است.

برجسته بیان کرد: اکنون وارد نسل چهارم دانشگاه‌ها شده‌ایم که نسلی نوآور است، در این دانشگاه‌ها به‌صورت ملموس شتاب‌دهنده‌ها، مراکز رشد و مراکز دانش‌بنیان فعالیت چشمگیری دارند.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی وارد دهه پنجم خود شده است، خاطرنشان کرد: تلاش شبانه‌روزی دشمنان نظام از تهدید نظامی تا تحریم‌های ظالمانه علیه ملت بزرگ ایران و جمهوری اسلامی ایران را با استعانت از پروردگار متعال پشت‌سر گذاشتیم و این چالش‌ها منتج به پیشرفت‌های چشمگیری شده که توانسته است ما را در سراسر دنیا سربلند و پرآوازه کند.

مهم‌ترین بخش بیانیه گام دوم انقلاب مربوط به جوانان است

سرپرست واحد آیت‌الله آملی با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب ادامه داد: مهم‌ترین بخش این بیانیه مربوط به جوانان است و رهبر انقلاب چه زیبا همه جوانان را توصیه به فراگیری علمی کردند که تهذیب، تزکیه  و تربیت را به همراه دارد.

برجسته توضیح داد: در دانشگاهی فعالیت می‌کنیم که هدف نهایی‌ مسئولان عالی‌رتبه و همکاران واحدها تربیت دانش‌آموختگانی در تراز انقلاب اسلامی است و امیدواریم بتوانیم این رسالت را به نحو شایسته به پایان برسانیم.

وی با اشاره به بیانات رهبر انقلاب در جهاد علمی اضافه کرد: زمانی لازم بود در جبهه‌های حق علیه باطل با دشمن متجاوز مقابله کنیم؛ اما امروز ساختن ایران بزرگ اسلامی با جهاد علمی مقدور خواهد بود.

سرپرست واحد آیت‌الله آملی با اشاره به اهمیت توجه به خانواده شاهد و ایثارگر و ضرورت ارائه خدمات مناسب به این عزیزان تأکید کرد: هر انسان منصفی در دانشگاه معتقد است آرامش و امنیت امروزمان را  مدیون و مرهون شهدا و ایثارگران هستیم.

تکریم خانواده شهدا تضمینی برای آینده دانشگاه است

برجسته با بیان اینکه شهدا مظهر اقتدار، شهامت، استقامت، وفاداری و ایمان در ایران اسلامی هستند، مطرح کرد: اکنون در دانشگاه آزاد اسلامی این افتخار نصیب ما شده است که خدمتگزار فرزندان شهدا باشیم، قدر و منزلت این عزیزان را بدانیم و از آنها تکریم کنیم و این ادای وظیفه تضمینی برای آینده دانشگاه است.


نظر شما :