نوع خبر 
 
 
دانشجوی واحد آیت اله آملی موفق به کسب دو مدال طلای مسابقات بین المللی اختراعات شد
 ابوالفضل الیاسی دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاداسلامی واحد آیت اله آملی مدال طلای دوازدهمین دوره مسابقات جهانی اختراعات را در کشور کرواسی و بعد از آن  مدال طلای چهل و هشتمین  دوره مسابقات جهانی اختراعات آلمان را  کسب کرد.

الیاسی  در تشریح اختراع خود به خبرنگارما گفت :کاراین دستگاه کمک به انقباض و انبساط قلب در مراحل آخر نارسایی قلبی است و  بدون نیاز به پیوند قلب است که در واقع پلیمری است که به صورت کاور دور قلب بیمارانی که به جهت کهولت امکان پیوند قلب وجود ندارد ، قرار می گیرد و با ایجاد پالس هایی مانند پالس های قلبی به ضربان قلب کمک می نماید.

این عضو بنیاد ملی نخبگان اظهار داشت:این اختراع جزء سه کار برترعلمی کشور در دوازدهمین جشنواره تجلیل از پژوهشگران و فناورتن برتر کشوراز سوی رییس جمهور مورد تشویق قرار گرفت.

دانشجوی واحد آیت الله آملی در پاسخ به این سوال که  چگونه می توان طرح های پژوهشی مفید را در دانشگاه به چرخه تولید رساند  ، گفت :برای پیشرفت کارهای پژوهشی در دانشگاه، می بایست به پایان نامه ها توجه خاص شود تا ، موضوع پایان نامها به درد صنعت بخورد ، یعنی طرح ها و پایان نامه ها باید مشکلات و خواسته های صنعت را پاسخ دهد و دانشجو مطابق نیاز صنعت، تحقیق و پژوهش انجام دهند. یکی از وظایف دفتر ارتباط با صنعت و مرکز رشد هم همین است که می بایست مشکلات صنعت و جامعه را بشناسد و با توجه به امکانات تحقیقاتی اساتید و هیات علمی که دارد ، سمت وسوی پایان نامه ها را به رفع مشکلات موانع سوق دهد.

سه شنبه 20 آبان 1393  9:49

آخرين تاريخ بازديد : يکشنبه 24 تير 1397  22:40:52
تعداد بازديد از اين خبر : 15684
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیکی
نظر
نظرات کاربران
مهدی آهنی
با سلام و تبریک خدمت دوست عزیزم آقای مهندس الیاسی امیدوارم این موفقیت ها ادامه دار بوده و افتخارات بیشتری کسب نمایید