نوع خبر 
 
 
مسوول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی استان مازندران مطرح کرد: آملی ها صاحب 200 کرسی استادی در حوزه های نجف وکربلا
 

حجت الاسلام دکتر سید حسین حسینی کارنامی مسوول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی استان مازندران در آیین جشن سالروز ولادت حضرت محمد (ص) و امام صادق (ع) در واحد آیت الله آملی گفت : قرآن کریم یکی از بهترین الگو های رفتاری برای بشریت را حضرت محمد (ص) پیامبر بزرگ اسلام معرفی کرده است .

وی با بیان اینکه یکی از بهترین شیوه ها برای تربیت، شیوه رودررو است اظهار کرد : بیشتر افراد در جامعه غالبا از اخلاق و رفتار والدین واعضای خانواده تاثیر می پذیرند .

حسینی کارنامی با بیان اینکه در قرآن 3 مرتبه کلمه اسوه و 200بار کلمه اقتدا ومشتقات آن ذکر شده است گفت : زندگی پیامبر در 5 عرصه مهم میتواند الگوی جوانان امروز در سراسر جهان باشد .

مسوول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی استان مازندران با اشاره به عرصه فردی زندگی پیامبر اسلام  اظهار کرد : حضرت رسول (ص) در خوش برخوردی در عرصه خانوادگی زبانزد بود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر از هر 10ازدواج 4مورد در کشور ما منجر به طلاق می شود گفت : در استان مازندران این عدد 5/3 است و متاسفانه این آمار مناسبی برای یک جامعه دینی و اسلامی نیست .

حسینی کارنامی با تاکید بر توجه به سنت پیامبر در ازدواج و اخلاق در خانواده اعلام کرد : امسال 250 زوج دانشجو دانشگاه آزاد اسلامی مازندران درآیین ازدواج دانشجویی که در مشهد مقدس برگزار می شود شرکت خواهند کرد .

این استاد دانشگاه با اشاره به نظر رهبر انقلاب اسلامی درباره اینکه قاطبه دانشجویان در کشور موحد و دیندار هستند تصریح کرد : اکثر دانشجویان دانشگاه ها به ویژه دانشگاه آزاد اسلامی  دارای روحیه آرمانخواهی ، انقلابی همراه با صداقت و سلامت هستند .

وی با تاکید بر برگزاری کرسی های آزاد اندیشی در دانشگاه ها اعلام کرد : علی رغم مشکلاتی که به واسطه برخی فشار ها به دانشگاه آزاد اسلامی وارد مینمایند اما این دانشگاه با تاکید چند باره دکتر میرزاده و دکتر نیاز آذری از اجرای برنامه های فرهنگی برنامه محور استقبال مینماید.

مسوول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی استان مازندران با بیان خاطراتی از سیره حضرت آیت الله میرزا هاشم آملی وتبعیت آن مرحوم از پیامبر اسلام عنوان کرد : آمل از قدیمی ترین و علمی ترین شهر های مازندران است زمانی در دو حوزه نجف و کربلا از 1000کرسی استادی 200کرسی مربوط به طبری های مقیم عتبات بود که طبری لقب آمل ها بود .

مراسم جشن سالروز ولادت حضرت رسول اکرم وامام صادق (ع) با اجرای برنامه های متنوع در واحد آیت الله آملی برگزار شد .







شنبه 4 دى 1395  13:50

آخرين تاريخ بازديد : چهارشنبه 24 مرداد 1397  19:40:30
تعداد بازديد از اين خبر : 14157
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیکی
نظر