نوع خبر 
 
 
پیام دکتر فاضل لاریجانی به مناسبت روزدانشجو
 

رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد آیت الله آملی به مناسبت 16 آذر روز دانشجو پیامی صادر کرد.

در پیام دکتر فاضل لاریجانی  آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

آسمان دانشست و آفتاب روزگار

نوربخشی چون سپهر و درفشانی چون سحاب

حقگزاری چون زمین و مایه‌داری چون بهار
                                                                                                          سنایی 


16 آذر روز دانشجو  هیچ وقت تازگی خود را از دست نخواهد داد. چون ترانه های سرایده شده که سینه به سینه ونسل به نسل به ما رسیده است  ، فریادهایی از سویدای قلوب انسانیت که انعکاس دردها، اضطراب‌ها، بیم‌ها و امیدهای آزادی خواهان عالم است .

روز دانشجو روزی است که سنگ فرش های دانشگاه تهران در سال 1332 با خون دانشجویان غیور این مرز و بوم رنگین شد تا با گذشت سالها همچنان 16 آذر برای ما نشانه و یادآور روشنگری، بیداری و تلاش برای روزهای بهتر قلمداد شود.

عزیزان من  این روز بزرگ یاد آور رویدادی مهم در تاریخ این سرزمین کهن می باشد باید بدانیم  آنچه امروز به دست آمده محصول اهتمام و تلاش یکایک فرهیختگان وعدالت خواهانی  است که چراغ علم و آزادگی را به دوش کشیدند تا ملت سربلند ایران بتوانند در سایه این نور تابان راهشان را به سوی فردای بهتر برگزینند.

امروز به تعبیر رهبر فرزانه انقلاب اسلامی  غالب یا بیش از غالب بدنه دانشجویی کشور، مجموعه‌ای متعهّد و دارای احساس مسوولیت نسبت به آرمانهای دانشجویی می  باشند. علم ، عدالتخواهی و آزاد اندیشی سه آرمان اصلی برای یک دانشجوی ایرانی است .

از دانشگاه همیشه و در همه جا این انتظار هست که محل جوشش و اوج دو جریان حیاتی در کشور باشد، اول، جریان علم و تحقیق؛ دوم، جریان آرمان‌گرایی‌و آرمان‌خواهی‌ .

دانشجویان عزیز، لازم می دانم تأکید کنم که اگر امروز کشورمان با این همه مشکلات و موانع  در مسیر توسعه قرار گرفته و توانسته ایم به این نقطه برسیم صرفا با همت و مجاهدت بوده است .

اگرچه برای رسیدن به قله راه زیادی مانده است ،اما نقطه مشترک همه خواسته های متعالی انسانـی همت عالی است و اگر کسی همتش پایین باشد به کمالات عالی نمی رسد.   


همت بلندار که مردان روزگار

از همت بلند به جایی رسیده اند

 

یکبار دیگر16 آذر ، روز تکریم دانش، عدالتخواهی و آزاد اندیشی را به  دانشگاهیان فهیم و بصیر ، به ویژه شما دانشجویان عزیز تبریک عرض می نمایم .

                                               
دکتر فاضل لاریجانی
يکشنبه 14 آذر 1395  16:25

آخرين تاريخ بازديد : دوشنبه 4 تير 1397  17:24:34
تعداد بازديد از اين خبر : 12110
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیکی
نظر