رییس دانشکده داروسازی دانشگاه آزاد اسلامی آیت الله آملی خبر داد

وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی مجوز راه اندازی داروخانه آموزشی آیت الله آملی را صادر کرد

۱۱ آذر ۱۳۹۷ | ۰۸:۱۱ کد : ۱۲۴ اخبار
تعداد بازدید:۱۷۸۱
دکتر سید احمد شهیدی رئیس دانشکده داروسازی دانشگاه آزاد اسلامی واحد آیت‌الله آملی از صدور مجوز داروخانه آموزشی این دانشکده از سوی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی خبر داد.
وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی مجوز راه اندازی داروخانه آموزشی آیت الله آملی را صادر کرد

شهیدی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری آنا با بیان اینکه از گذشته برای دانشکده‌های داروسازی مجوز داروخانه آموزشی صادر می‌شد ولی در چند سال اخیر سیاست وزارت بهداشت بر استفاده دانشکده از داروخانه بیمارستان‌هاست تصریح کرد: با توجه به اینکه دانشکده داروسازی واحد آیت‌الله آملی غیردولتی است و دسترسی به بیمارستان هم برای دانشجویان وجود ندارد تلاش‌های گسترده‌ای شد تا این مجوز دریافت شود.

                                

رئیس دانشکده داروسازی واحد آیت‌الله آملی با بیان اینکه خوشبختانه دانشگاه علوم پزشکی مازندران با نگاه مثبت با مکاتبات و درخواست‌های ما موافقت کرد اظهار کرد: در نهایت کمیسیون تخصصی ماده 20 وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی مجوز راه‌اندازی داروخانه آموزشی را صادر کرد.

 

وی با بیان اینکه تنها داروخانه آموزشی در منطقه ما در شهرستان ساری وجود دارد خاطر نشان کرد: با راه‌اندازی این داروخانه مازندران دارای دومین داروخانه آموزشی داروسازی خواهد شد و البته در سطح دانشگاه آزاد اسلامی نیز این تنها داروخانه آموزشی است که غیر از شهر تهران به شهر دیگری اختصاص یافته است.

دانشیار دانشگاه آزاد اسلامی در پاسخ به این سؤال که چه خدماتی در داروخانه آموزشی دانشکده داروسازی آیت‌الله آملی ارائه می‌شود گفت: دانشجویان دوره‌های کارآموزی و کارآموزی در عرصه (آشنایی با محیط داروخانه) را در این داروخانه سپری می‌کنند.

در این داروخانه مانند سایر داروخانه‌ها  تمامی خدمات دارویی ارائه می‌شود ضمن اینکه دانشجویان دو سال آخر دانشکده داروسازی که اطلاعات بروز تری دارند پاسخگوی مراجعان خواهند بود. داروخانه آموزشی علاوه بر امکانات سایر داروخانه‌ها، دارای فضای مناسب جهت آموزش و ساخت داروهای جالینوسی است. همچنین فضای مناسب مطالعه و آموزش‌های لازم را دارد. این داروخانه علاوه بر محل دریافت و تحویل نسخ واجد محلی جهت مشاوره دارویی و تحویل داروهای O.T.C به بیماران است.

شهیدی با تشکر پیگیری‌های دکتر فاضل لاریجانی برای اخذ مجوز داروخانه آموزشی ابراز امیدواری کرد در دهه فجر امسال داروخانه آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی در آمل افتتاح شود.

 


( ۸ )

نظر شما :

M ۱۱ آذر ۱۳۹۷ | ۱۲:۵۳
با تشکر از زحمات دکتر لاریجانی و سپاس از پیگیری های دکتر شهیدی که برای بهتر شدن و بالندگی این واحد دانشگاهی تلاش می کنند.
w ۱۱ آذر ۱۳۹۷ | ۱۲:۵۴
سپاس فراوان از ریاست محترم دانشگاه
اکبر حبیب طلب ۰۵ دی ۱۳۹۷ | ۱۲:۰۱
با تشکر از زحمات دکتر شهیدی و خدا قوت به ایشان.