شبکه:

در ابتدا شبکه دانشگاه با استفاده از کابل کواکسیال و فقط در ساختمان اداری برقرار بود، که به تدریج با پیشرفت تکنولوژی شبکه، کابل UTP جایگزین کابل کواکسیال شد و با ساخت دانشکده علوم، ارتباط دو ساختمان اداری و علوم با استفاده از Access Point به صورت Wireless انجام گرفت. سپس با گسترش دانشگاه و احساس نیاز به کیفیت بیشتر در شبکه، در سال 1386 در کل محوطه دانشگاه فیبر نوری Single Mode دفن شد و بستر ارتباطی شبکه دانشکده ها را تشکیل داد و در کنار راه اندازی Backbone ارتباطی فیبر نوری، بستر Active شبکه نیز به تجهیزات حرفه ای Foundry ارتقاء یافت.
در حال حاضر مدیریت شبکه LAN دانشگاه اعم از پشتیبانی تجهیزات Active مثل Router، Firewall و سوئیچ ها و تجهیزات Passive مثل نودهای مستقر در دانشکده ها و ارتباطات بین دانشکده ها از طریق فیبر، طراحی نقشه شبکه و تهیه لیست تجهیزات شبکه ساختمان های دانشگاه برای برگذاری مناقصه ها و دعوت از شرکت ها برای اجرای پروژه شبکه ساختمان ها و همچنین نظارت بر کیفیت و عملکرد پیمانکاران، پیگیری، تحقیق و ارائه گزارش برای پروژه های مکانیزاسیون تحت شبکه که به صورت دوره ای به این اداره ارجاع می شود از وظایف محوله این واحد می باشد.


اینترنت:

اینترنت مورد استفاده دانشگاه از طریق خط Leased و مودم ADSL با پهنای باند 256 Kb تامین می شد، که در سال 1387 از اداره مخابرات شهرستان آمل از طریق فیبر نوری، اینترنت با پهنای باند 1 Mb راه اندازی شد که در حال حاضر پهنای باند اینترنت دانشگاه 6 Mb می باشد و در دسترس دانشجویان، کارکنان و اساتید محترم می باشد.
سرورها:

مدیریت و پشتیبانی 12 دستگاه سرور شامل Domain Server ، سرورهای آموزشی (Sida4 و Web Server) ، سرور اینترنت (ISP Util) ، سرور کتابخانه (WinLib) ، سرور کارگزینی (PW Kara) ، سرور آنتی ویروس (Kaspersky) ، سرور مالی ، سرور آمار ، سرورهای اتوماسیون اداری (Data Server و File Server) ، سرور Data Center ، سرور FTP.
با خرید License تحت شبکه آنتی ویروس KasperSky و نصب آن بر روی تمامی کامپیوترهای دانشگاه، انواع ویروس در شبکه دانشگاه ریشه کن شد و با نصب Firewall سخت افزاری سعی بر تکمیل امنیت برای سرورها و سیستم های موجود در شبکه شده است.

پروژه های انجام شده این واحد:

خرید و دفن فیبر نوری در محوطه دانشگاه در چند مرحله.
خرید تجهیزات و راه اندازی شبکه LAN دانشکده ها در زمان ساخت هر دانشکده.
اصلاح شبکه LAN قدیمی ساختمان اداری و دانشکده علوم.
خرید و راه اندازی Firewall و Router.
خریداری و راه اندازی آنتی ویروس KasperSky تحت شبکه در مهرماه 88.
تغییر نرم افزار آموزشی دانشگاه از مروارید به سیدا4 در پاییز 88 و حل مشکلاتی که در انتقال اطلاعات دانشجویان به وجود آمد.
ارتقای پهنای باند اینترنت دانشگاه از 1 Mb به 2 Mb در دی ماه سال 88.
ارتقای پهنای باند اینترنت دانشگاه از 2 Mb به 4 Mb در اردیبهشت ماه سال 89.
• ارتقای پهنای باند اینترنت دانشگاه از 4 Mb به 6 Mb در شهریور ماه سال 90.
• ارتقای پهنای باند اینترنت دانشگاه از 6 Mb به 10 Mb در بهمن ماه سال 92. 
پیگیری و تحقیق در خصوص راه اندازی دوربین مداربسته برای ورودی ساختمان ها، پارکینگ ها و درب ورودی دانشگاه.
پیگیری مشاوره، خرید و راه اندازی دستگاه تلفن سانترال.
پیگیری تحقیق، خرید و راه اندازی سیستم اتوماسیون اداری.